ECO

(liczba produktów: 31)

Ekologiczne środki czystości do Twojego domu

Dobrze wysprzątana przestrzeń to nie tylko wewnętrzny spokój perfekcjonisty, ale przede wszystkim gwarancja higieny otoczenia. A ta wpływa nie tylko na samopoczucie, ale i zdrowie. Dlatego do sprzątania wybieraj ekologiczne środki czystości — gwarancję bezpieczeństwa. Zwykle w takich produktach możesz znaleźć ok. 90-95% składników pochodzenia roślinnego. Niektóre mają nawet 99% ekstraktów, które w naturalny sposób pomagają dbać o czystość Twojego domu.

Ekologiczne środki czystości to produkty o dużej efektywności. Nie dość, że działają równie skutecznie, jak chemiczne detergenty, to jeszcze nie mają negatywnego wpływu na środowisko czy zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Na narażają Was na alergie skórne, podrażnienia czy infekcje górnych dróg oddechowych. Naturalne środki czystości nie zawierają bowiem fosforanów, chloru, enzymów, syntetycznych barwników i substancji konserwujących czy chemicznych detergentów.

Charakterystyka ekologicznych środków czystości

Najważniejszą cechą ekologicznych środków czystości jest to, że ich składniki aktywne ulegają pełnemu rozkładowi. Tym samym nie mają lub mają jedynie minimalny wpływ na środowisko naturalne. Ekologiczne środki muszą spełniać szereg standardów związanych ze zróżnicowaną produkcją. Na żadnym etapie ich tworzenia czy używania nie mogą wykazywać negatywnego wpływu na środowisko.

Ekologiczne produkty opracowywane są również z myślą o alergikach i dzieciach, ponieważ te dwie grupy są najbardziej narażone na kontakt z silnymi detergentami znajdującymi się w tradycyjnych płynach, mleczkach czy żelach do sprzątania. Ich formuły na bazie naturalnych składników mają potwierdzać różne certyfikaty, np. ECOCERT, BDIH, NCCO czy ECOLABEL.

Jak działają eko środki czystości?

W składzie ekologicznych środków znajdują się naturalne substancje czyszczące takie jak soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, krzemiany, pumeks, skrobie roślinne czy płatki mydlane i olej kokosowy. Z kolei za ich piękny zapach odpowiedzialne są olejki eteryczne pochodzące z kwiatów i owoców. Ich działanie opiera się na prostych reakcjach chemicznych. Naturalne składniki powodują wiązanie cząsteczek brudu i odrywanie się ich od powierzchni.

Ale nie wszystkie produkty o naturalnym składzie działają tak samo, dlatego odpowiedni wybór ekologicznych środków czystości jest niezwykle ważny. Innych płynów użyjesz bowiem do tłustych plam na blacie kuchennym, a innych do zabrudzeń na podłodze.

Rodzaje ekologicznych środków czystości

 • mydła w płynie i kostce,

 • proszki i płyny do prania,

 • preparaty do sprzątania, w tym:

  • mleczko do szorowania,

  • płyny czyszczące,

  • odkamieniacze,

  • płyny do szyb,

  • płyny do drewnianych podłóg itp.,

 • środki do mycia naczyń.

Ekologiczne płyny, spraye czyszczące i proszki – dlaczego warto ich używać?

Ekologiczne środki czystości są przyjazne dla środowiska i zdrowia. Nie tylko pomagają dbać o naszą planetę, ale również wspierają samopoczucie alergików i osób, które z różnych powodów nie mogą używać chemicznych detergentów. Są biodegradowalne i wydajne, dzięki czemu wystarczają na długi czas. Ich skuteczność jest taka sama jak środków chemicznych, a czasami nawet większa.

Składy eko produktów bazują głównie na wyciągach roślinnych i olejach. Wiele z nich działa również antyseptycznie, dzięki czemu skutecznie dezynfekują czyszczone powierzchnie. Dodatek naturalnych glinek czy olejków eterycznych pomaga również usuwać nieprzyjemne zapachy.

Polecane produkty – top ekologiczne środki czystości

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór ekologicznych środków czystości. Są to przede wszystkim spraye do czyszczenia kuchni i łazienki, uniwersalne płyny do sprzątania, odplamiacze, pianki i płyny do naczyń tabletki do zmywarki, a nawet odświeżacze powietrza. Wszystkie produkty z tej kategorii są przyjazne dla środowiska i zdrowia. Do tego są skuteczne, bezpieczne dla otoczenia, a ich opakowania nadają się do recyklingu.

Wśród produktów dostępnych szczególnie polecamy delikatne pianki do mycia naczyń o delikatnej dla dłoni formule i bez mikroplastiku w składzie. Nie mają barwników, a ich zapach pochodzi z olejków eterycznych. Będą pomocne do zmywania nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Naszym klientom oferujemy również zestawy sprayów do czyszczenia kuchni lub łazienki o cytrusowych zapachach. Oba środki bazują w 100% na aktywnych składnikach naturalnego pochodzenia. Zawierają sodę oczyszczoną lub kwasek cytrynowy i skutecznie usuwają brud z każdej powierzchni.

Do czyszczenia toalety najlepszym wyborem będą z kolei ekologiczne żele na bazie octu. Usuwają kamień, osady oraz nieprzyjemne zapachy. Do tego mają specjalny aplikator, który ułatwia dozowanie produktu.

Odwiedzaj nas często i sprawdzaj, co nowego dołączyło do naszego asortymentu. W internetowym sklepie Niemchem dbamy, by zapewnić Ci jak największy wybór. Selekcjonujemy więc starannie produkty o najwyższej jakości. Wybieraj, zamawiaj, a my zajmiemy się resztą!

pixel