Pielęgnacja zębów

(liczba produktów: 37)
Jama ustna to miejsce w naszym organizmie, w którym namnażają się różnego rodzaju bakterie. Podstawą dbania o higienę jamy ustnej jest mycie zębów. Do domowych niezbędników należą specjalistyczne pasty, szczoteczka, płyny do płukania oraz nici dentystyczne, które teraz znajdziesz także w naszym sklepie internetowym Niemchem.

Higiena jamy ustnej

Zęby należy szczotkować co najmniej dwa razy dziennie przez około 2 minuty. Najlepiej wykonywać delikatne ruchy okrężne, pamiętając zarówno o dużych, jak i nieco mniejszych i trudniej dostępnych miejscach, np. przy linii dziąseł. Oprócz zębów szczotkujemy także język oraz podniebienie. Do codziennej higieny jamy ustnej warto używać profesjonalnych preparatów czyszczących. Specjalistyczne pasty do zębów usuwają kamień nazębny, poprawiają mikroflorę jamy ustnej oraz zapobiegają próchnicy. Dobrej jakości pasty do zębów nie zawierają barwników ani konserwantów. Przykładem tego rodzaju produktu jest pasta lecznicza Ajona, która niweluje krwawienie dziąseł oraz nadwrażliwość zębów, a ponadto nie zawiera fluoru.

Dobra pasta do zębów wzmacnia szkliwo i wspomaga usuwanie przebarwień. W stawkę wchodzi zdrowie jamy ustnej, więc warto sięgnąć po sprawdzone preparaty dobrze znanych i cenionych marek takich jak Colgate czy Elmex. W naszej ofercie znajdziesz także naturalne pasty do zębów, których formuły oparto na działaniu roślinnych ekstraktów.

Długotrwałe uczucie świeżości

Świeży oddech i codzienną higienę jamy ustnej uzupełnią różnego rodzaju płyny do płukania ust. Wysokiej jakości formuły nie tylko zapewniają długotrwałe uczucie świeżości, ale także usuwają kamień nazębny. Dobre płyny do płukania ust nie zaburzają równowagi flory bakteryjnej. Zamiast tego eliminują bakterie o negatywnym wpływie na zdrowie jamy ustnej. Pożądanymi składnikami w recepturach płynów do płukania są olejki eteryczne, które naturalnie oczyszczają.

Preparaty do pielęgnacji zębów pozwalają zapobiec próchnicy, osadzaniu się kamienia nazębnego i krwawieniu zębów. Wzmacniają naturalne szkliwo i niwelują nieświeży oddech. Aby zapewnić sobie maksymalną świeżość, należy płukać usta przez minimum 30 sekund.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Szczoteczka soniczna to najnowocześniejsza technologia, która w sposób łatwy i przyjemny umożliwia oczyszczenie zębów oraz całej jamy ustnej. Szczoteczka soniczna jest rodzajem szczoteczki elektrycznej, ale w przeciwieństwie do zwykłych szczoteczek elektrycznych wykonuje ruch wymiatająco-pulsacyjny. Szczoteczka soniczna jest delikatniejsza dla szkliwa i dziąseł. Umożliwia dokładne oczyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych. Jeśli chcesz mieć pewność, że na Twojej szczoteczce nie gromadzą się zbędne bakterie, wybierz urządzenie ze stacją odkażającą UV.

Najczęściej zadawane pytania

Jaką pastę do zębów wybrać?

Dobra pasta do zębów powinna zapobiegać próchnicy i usuwać kamień nazębny, jednocześnie powinna być delikatna dla szkliwa. Innowacyjne formuły dostępne w naszym sklepie pochodzą od znanych i międzynarodowych koncernów. W Niemchem polecamy pasty do zębów pochodzące od sprawdzonych producentów, obecnych na rynku od wielu lat, takich jak Colgate czy Elmex. Pasty do zębów tych firm posiadają niezbędne badania i certyfikaty, które umożliwiają im wprowadzanie innowacyjnych i bezpiecznych technologii w dziedzinie pielęgnacji zębów i jamy ustnej.

Jaki płyn do płukania ust wybrać?

Niektórzy eksperci sądzą, że stosowanie w ramach uzupełnienia codziennej higieny płynu do płukania pozwala usunąć nawet 99% bytujących w naszej jamie ustnej. Dlatego tak ważne jest, aby do swojej zwykłej rutyny włączyć odpowiedni preparat. Ten wybieramy w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Płyny do płukania mogą być antybakteryjne, przeciwpróchnicze, wybielające, remineralizujące oraz odświeżające. Polecamy wybór produktów renomowanych marek takich jak Listerine czy Elmex.

pixel