Lodówki i Mikrofalówki

(liczba produktów: 4)

Środki do mycia lodówek i mikrofalówek

Lodówka i mikrofalówka to sprzęty bez których trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię. Sa używane bardzo często, zwłaszcza w mieszkaniach należących do zabieganych osób. Dzięki nim można przyszykować posiłki z wyprzedzeniem, a następnie odgrzać je w przeciągu kilku minut. Równocześnie ich awaria przysparza wielu problemów, związanych z naprawą sprzętu lub wymianą go na nowy. Jak więc używać tych sprzętów, by jak najdłużej były sprawne, a korzystanie z nich było przyjemne?

W ofercie naszego sklepu znaleźć można bardzo duży wybór środków do czyszczenia lodówek oraz środków do czyszczenia mikrofalówek. Zarówno środki do czyszczenia lodówek, jak i mikrofalówek sprowadzane są z Niemiec, co jest gwarancją ich wysokiej jakości i wydajności. Środki do czyszczenia lodówek dostępne w naszym sklepie to nie tylko spraye czy piany do czyszczenia, ale pochłaniacze zapachu bardzo przydane w każdej lodówce. Środki do czyszczenia mikrofalówek to z kolei preparaty, których zadaniem jest usuwanie trudnych zabrudzeń. Środki te przeznaczone są również do czyszczenia tłustych powierzchni.

W ofercie naszego sklepu znajduje się bardzo duży wybór odtłuszczaczy. Środki do czyszczenia lodówek i mikrofalówek mają nie tylko postać płynną, są to również specjalne chusteczki czyszczące. Chusteczki takie są bardzo wygodne w użyciu, pozwalają zachować porządek i czystość na co dzień a przy tym zostały tak zaprojektowane, by poradzić sobie z naprawdę mocnymi i uporczywymi zabrudzeniami. Środki dostępne w naszym sklepie mają różne zapachy, od kwiatowych po owocowe.

Pięć sposobów na mikrofalówkę i lodówkę, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze

Odpowiednie dbanie o sprzęt kuchenny jest konieczne, jeśli chce się zapobiec usterkom i utracie gwarancji. Brud powoduje, że te urządzenia funkcjonują gorzej, pobierają więcej prądu, a w skrajnych przypadkach mogą się zepsuć. Prostym sposobem zaoszczędzenia pieniędzy na naprawach jest cykliczne czyszczenie sprzętu - można robić to raz w tygodniu, przy myciu innych sprzętów. Inną metodą przedłużania życia sprzętu jest używanie go zgodnie z zaleceniami producenta w instrukcji obsługi. Należy też zostawić odstęp od ściany, dzięki któremu powietrze będzie mogło swobodnie cyrkulować między ścianą, a lodówką czy mikrofalówką. W przypadku ewentualnych usterek lepiej wybrać autoryzowany serwis, niż próbować naprawiać sprzęt na własną rękę. Lepiej jednak zapobiegać uszkodzeniom - może je spowodować użycie detergentu uniwersalnego jako środek do mycia lodówki; niektóre z nich mogą powodować rysy lub korozję na delikatnych powierzchniach. O wiele lepszym wyjściem będzie więc skorzystanie z profesjonalnych produktów do czyszczenia mikrofali i lodówki.

Popularne środki do czyszczenia lodówki oraz sposób ich używania

Wybór odpowiedniego środka czyszczącego jest ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, musi on dać się zmyć za pomocą wilgotnej szmatki - w końcu zakamarków lodówki nie można po prostu opłukać bieżącą wodą. Po drugie, środek do mycia lodówki ma pośrednio kontakt z żywnością, więc musi być na tyle delikatny, żeby nie skazić jedzenia trzymanego w lodówce. Musi być jednak na tyle silny, by radzić sobie nawet z silnymi zabrudzeniami. Rynek detergentów jest pełen różnorodnych środków do czyszczenia lodówki, dzięki czemu łatwo znaleźć rozwiązanie dla siebie. Wysoką popularnością cieszą się produkty w formie sprayu, ale dostępne są również pianki czy chusteczki czyszczące. W walce z mieszającymi się w lodówce zapachami żywności pomogą specjalne pochłaniacze zapachów. Co najmniej raz na pół roku powinno się przeprowadzać gruntowne czyszczenie lodówki, odłączając ją od prądu i pozwalając jej się naturalnie rozmrozić. Nie należy używać suszarek lub nawiewów do przyspieszenia tego procesu - mogą uszkodzić lodówkę! Nie wolno też zeskrobywać szronu lub innych osadów za pomocą ostrych narzędzi, ponieważ mogą uszkodzić ochronne powłoki we wnętrzu lodówki. Oprócz środków do mycia lodówki dobrze jest więc mieć w zanadrzu miękką ściereczkę lub ręczniki papierowe.

Pomysły, dzięki którym czyszczenie mikrofali stanie się łatwiejsze

W czyszczeniu ważna jest regularność. O wiele łatwiej jest usunąć świeże zabrudzenia, niż zastygły, nadwęglony osad. Dlatego dobrze jest przy każdym użyciu mikrofalówki sprawdzić, czy nie wymaga ona mycia. Aby czyszczenie mikrofali nie sprawiało zbytniej trudności, należy uważać podczas odgrzewania potraw, żeby płyny nie kipiały i nie pryskały na ścianki urządzenia. Rozmrażając lub podgrzewając pieczywo, dobrze jest położyć je na talerzyku, zamiast bezpośrednio na talerzu obrotowym mikrofalówki. Można też użyć specjalnych worków do podgrzewania pieczywa. Ograniczy to ilość pozostałych w mikrofali okruszków.

Podobnie jak w przypadku lodówki, środki do czyszczenia mikrofalówki mają styczność z żywnością. Powinny więc być produktami bezpiecznymi, z odpowiednimi atestami. Nowoczesne detergenty łączą w sobie bezpieczeństwo oraz skuteczność, dzięki czemu nawet tłuste osady pozostałe w mikrofalówce nie są im straszne. Częstotliwość czyszczenia mikrofali jest uzależniona od tego, jak często i w jaki sposób jest używana. W typowej kuchni czyszczenie jej raz w tygodniu powinno jednak wystarczyć. Zanim zacznie się myć mikrofalówkę, jak w przypadku każdego sprzętu elektrycznego, należy ją odłączyć od źródła zasilania. Drobne zabrudzenia takie jak kurz na zewnętrznej obudowie można usunąć suchą szmatką. Trudniejsze zabrudzenia usuną specjalistyczne środki do mycia lodówki i mikrofalówki - zazwyczaj wystarczy spryskać nimi wnętrze urządzenia, odczekać chwilę, przetrzeć czystą ściereczką i usunąć nadmiar pozostałego środka.

Pytania i odpowiedzi:

Jak pozbyć się przykrych zapachów z lodówki?

Najprostszą metodą, by lodówka ładnie pachniała, jest po prostu regularne czyszczenie jej. Warto regularnie sprawdzać, czy produkty trzymane w lodówce się nie zepsuły i usuwać zabrudzenia na bieżąco. W utrzymaniu porządku pomogą środki do czyszczenia lodówki takie jak pianki czy spray oraz pochłaniacze zapachów. Warto również trzymać produkty takie jak mięso, sery pleśniowe czy cebula w zamykanych pojemnikach.

Jakie są proste sposoby na czyszczenie mikrofalówki?

Lżejsze zabrudzenia powstałe przy typowym użytkowaniu mikrofalówki można usunąć za pomocą miękkiej szmatki lekko zwilżonej wodą. W przypadku trudniejszych zabrudzeń, takich jak przypalone resztki jedzenia albo tłuszcz, domowe sposoby mogą nie wystarczyć. Na szczęście dostępne na rynku środki do mycia mikrofalówki potrafią poradzić sobie nawet z takimi zabrudzeniami.

W jaki sposób zmniejszyć zużycie prądu przez lodówkę?

Jednym z najprostszych sposobów, by lodówka prawidłowo działała, jest regularne czyszczenie jej. Zapchany odpływ sprawia, że woda skrapla się na tylnej ściance lodówki i zamarza, przez co lodówka chłodzi gorzej. Z kolei okruchy tkwiące we wgłębieniach uszczelek zmniejszają szczelność drzwiczek i wpuszczają do lodówki ciepłe powietrze.

Jakie są skutki korzystania z brudnej mikrofalówki?

Brudna mikrofalówka oprócz zaburzania estetyki kuchni sprawia, że dania w niej podgrzewane brzydko pachną. W skrajnych przypadkach resztki jedzenia pozostałe w mikrofalówce mogą ją uszkodzić lub nawet spowodować zwarcie. Właśnie dlatego regularne czyszczenie mikrofali jest niezbędne, by sprzęt działał prawidłowo.

pixel