Piekarniki

(liczba produktów: 34)

Środki do mycia piekarników

W ofercie naszego sklepu z niemiecką chemią znaleźć można szeroki wybór środków, których celem jest czyszczenie piekarnika. Posiadamy środki uniwersalne, które doskonale sprawdzą się do czyszczenia i mycia wszystkich powierzchni i sprzętów kuchennych, jak również dedykowane środki do czyszczenia piekarników. Środki do czyszczenia piekarników jakie znaleźć można w naszym sklepie mają postać nie tylko sprayów, ale również specjalnych past oraz mleczek i pianek. Posiadamy także zaawansowane zestawy do czyszczenia piekarników i rusztu – posiadają one specjalną torebkę do namaczana rusztu. Sprawdzą się one doskonale przy uporczywych zabrudzeniach i spaleniźnie. Środki do czyszczenia piekarnika należy dobierać zwracając uwagę zarówno na stopień zabrudzenia, jak i konsystencję oraz sposób aplikowania środka czystości. Środki w formie past najczęściej sprzedawane są w komplecie ze specjalną gąbką do aplikacji pasty, a do użycia sprayu czy mleczka najlepiej zaopatrzyć się w ściereczkę lub gąbkę. Produkty oferowane w naszym sklepie sprowadzane są z Niemiec i cechują się bardzo wysoką jakością i wydajnością.

Preparaty do czyszczenia piekarnika — kiedy się przydają?

Istnieją plamy, których nie łatwo się pozbyć. Zaschnięte pozostałości ciasta, ślady tłuszczu z pieczonego mięsa, czy resztki rozpryśniętego sosu — wszystkie wymagają użycia specjalistycznych środków do czyszczenia piekarników oraz ich szyb. Nie wszystkie detergenty poradzą sobie z usuwaniem tak trwałego brudu z powierzchni piekarnika. Nie wspominając już o usuwaniu osadów z jego grilla, czy blach. Ich zastosowanie pomoże również uporać się z brudem w trudno dostępnych miejscach jak szyby.

Profesjonalny środek do czyszczenia piekarnika — jak działa?

Środek do czyszczenia piekarnika, dzięki swojej specjalnej formule pomaga usuwać uporczywe plamy. Z tego też powodu przed jego użyciem zawsze należy zapoznać się z instrukcją jego zastosowania. Są to bowiem bardzo silne środki chemiczne, które mają na celu pozbycie się resztek potraw. W trakcie ich stosowania należy pamiętać o użyciu gumowych rękawic ochronnych. W kontakcie ze skórą mogą one bowiem powodować reakcje alergiczne lub poparzenia skóry. Z drugiej jednak strony są one wysoce skuteczne, a bez nich mycie piekarnika byłoby znacznie bardziej utrudnione. Można nimi również czyścić piekarniki samoczyszczące. Zawsze należy jednak pamiętać o tym, by zastosować się do instrukcji producenta. Po zakończonym czyszczeniu środek czyszczący należy także dokładnie zmyć, a piekarnik wywietrzyć.

Jaki najlepszy środek do czyszczenia piekarnika wybrać?

W Internecie nie brak informacji na temat domowych metod czyszczenia piekarnika. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie z nich są skuteczne, a pozostałe są znacznie bardziej czasochłonne. Zakup gotowego detergentu wydaje się więc być najlepszą z możliwych opcji. Pytanie tylko, który ze środków chemicznych wybrać? Na rynku istnieje wielu producentów, którzy oferują bogaty wybór środków do czyszczenia piekarników. Przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na:

  • Skład — warto wybrać środek, który jest nie tylko skuteczny, ale i przyjazny środowisku. Produkty eko również świetnie radzą sobie z brudem, a także nie zanieczyszczają planety.
  • Rodzaj detergentu — dużą popularnością cieszą się  żele czyszczące, które nie tylko skutecznie zwalczają plamy i ślady przypalenia, ale i usuwają przykry zapach. Dzięki specjalnej formule mogą również zatroszczyć się o powierzchnię urządzenia, wzmacniając jej strukturę specjalną powłoką. Taki rodzaj detergentu można z powodzeniem używać do czyszczenia w pozycji poziomej, jak i pionowej. Dodatkowo nie posiadają zapachów, dzięki czemu można je również stosować np. na blatach, które mają kontakt z żywnością. Preparaty te dostępne są również w formie mleczka, pasty, sprayu itp.
  • Stosunek jakości do ceny — w kwestii czyszczenia piekarnika lepiej jest nie oszczędzać. Dobry jakościowo oraz atrakcyjny cenowo detergent można zakupić już od 15 zł.

Dobry środek do czyszczenia piekarnika z termoobiegiem

Istnieją różne piekarniki, jednak wszystkie z nich podlegają tym samym metodom czyszczenia. Zarówno w przypadku wersji gazowej, jak i piekarnika elektrycznego, proces czyszczenia przebiega podobnie. Stosować do nich można również te same preparaty chemiczne. Jednak warto pamiętać o tym, że w kwestii czyszczenia piekarnika z termoobiegiem, nie można zapomnieć o wykonaniu czynności dodatkowych. Przed zastosowaniem środka chemicznego warto najpierw sięgnąć po naczynie żaroodporne, które jest wypełnione wodą. Należy je wstawić do piekarnika z termoobiegiem bez przykrywki oraz włączyć jego termoobieg. Następnie należy wyjąć naczynie i przystąpić do czyszczenia za pomocą detergentu. Parująca woda ułatwi mycie piekarnika, bez względu na to, jakiego środka do czyszczenia będzie się używać.

Pytania i odpowiedzi:

Czym wyczyścić szybę piekarnika?

Większość osób zastanawia się nad tym, jak wyczyścić piekarnik od środka, ale często zapomina  tym, by również zająć się jego szybami. Dlatego  dobrze jest raz na jakiś czas przeprowadzić gruntowne czyszczenie piekarnika oraz odkręcić szybki w jego drzwiach. Zacieki między szybami nie tylko są kopalnią zarazków, ale również szpecą jego wygląd od zewnętrznej jego strony. Dlatego też dobrze jest porządnie wyszorować je szmatką lub gąbką, które zostały nasączone środkiem do czyszczenia. Warto użyć do tego preparatów bezzapachowych. Dobrze jest również sięgnąć po preparaty, które mają właściwości zmiękczające. Dzięki temu zaschnięty plamy po tłuszczu szybciej znikną. Wystarczy nanieść je na powierzchnię plamy, odczekać na kilka minut, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką. Brud powinien sam odejść od zabrudzonej powierzchni — i to bez konieczności skrobania.

Ile może kosztować skuteczny środek do czyszczenia piekarnika?

Producenci środków do czyszczenia piekarników mają w swoich ofertach szeroki asortyment produktów, z którymi pozbycie się brudu będzie jeszcze łatwiejsze. Warto jednak pamiętać, że cena produktu może się różnić przede wszystkim ze względu na rodzaj detergentu oraz jego pojemność. Mleczka do czyszczenia o pojemności 500 ml można zakupić już w przedziale od 4 do 8 zł. Ceny spray'u o pojemności 750 ml zaczynają się od 9 do 13 zł. Można je również nabyć w promocyjnych dwu- i czteropakach już za ok. 40 zł. Warto również pamiętać, że cena detergentu uzależniona jest także od wydajności tego środka. Czasem bowiem taki środek do czyszczenia piekarnika starczy na dłużej.

Polecane środki do czyszczenia piekarnika

Co najmniej od kilkunastu lat bardzo dobrą opinią cieszą się środki chemiczne sprowadzane od naszych zachodnich sąsiadów. Detergenty niemieckich firm charakteryzują się wysoką skutecznością oraz atrakcyjnymi cenami. Posiadają one liczne certyfikaty oraz bardzo często polecane są również i przez samych producentów sprzętu AGD, w tym piekarników.

pixel