Środki do czyszczenia wanny i prysznica

(liczba produktów: 51)
12

Czyszczenie kabiny prysznicowej - jakiego preparatu użyć?

Jedną z najważniejszych czynności higienicznych w każdym gospodarstwie domowym jest czyszczenie kabiny prysznicowej. Ostatecznie to właśnie w niej usuwamy z siebie brud. Warto więc, aby była utrzymana w odpowiedniej czystości. Tym bardziej, że z jej powierzchnią mamy bezpośredni kontakt, chociażby poprzez wchodzenie boso. Czyszczenie kabiny prysznicowej pozwala skutecznie usunąć zabrudzenia i mikroorganizmy (jak bakterie czy wirusy), które mogłyby przyczynić się do wystąpienia u nas różnego rodzaju schorzeń.

Całe szczęście czyszczenie kabiny prysznicowej nie jest przesadnie skomplikowane. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji i nowatorskim formułom preparatów czyszczących - możemy szybko i łatwo usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia i mikroorganizmy. Co więcej - nowoczesne środki, którymi wykonujemy czyszczenie kabiny prysznicowej są w większości całkowicie bezpieczne dla człowieka. Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Środki do czyszczenia prysznica - delikatne i silne, kiedy wybierać?

Popularne środki do czyszczenia prysznica można podzielić na dwa główne rodzaje: chemię słabą i chemię silną. Ta pierwsza przeznaczona jest do stosowania rutynowego. Zawiera bowiem znacznie mniejsze stężenie różnego rodzaju substancji aktywnych. Jest praktycznie nieszkodliwa dla człowieka i idealnie nadaje się do mycia delikatnych powierzchni.

Mocne środki do czyszczenia prysznica charakteryzują się stosunkowo dużą zawartością substancji aktywnych. Są one w stanie sobie poradzić nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, a często również kamieniem. Co ważne, mocne środki do czyszczenia prysznica wymagają większej ostrożności podczas stosowania. Nie zapomnijmy o założeniu gumowych rękawic i maseczki, chociażby malarskiej. W przypadku szczególnie silnych preparatów warto zastanowić się nad dodatkową ochroną oczu - proste okulary rowerowe powinny sobie z tym poradzić.

Mocne środki do czyszczenia prysznica to również wszelkiego rodzaju preparaty pleśniobójcze. Po użyciu ich musimy dodatkowo spłukać wodą czyszczoną powierzchnię i wywietrzyć pomieszczenie - najlepiej, abyśmy przez około godzinę unikali też wchodzenia do niego.

Jakie środki do czyszczenia wanny akrylowej sprawdzą się najlepiej?

Najlepszy środek do mycia wanny akrylowej oparty jest o formułę stworzoną na bazie specyfiki tego materiału. Ten zaś jest dość odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać w wyniku czyszczenia. W związku z tym środki do czyszczenia wanny akrylowej mogą zawierać nieco wyższe stężenie substancji aktywnych. Ogromną zaletą tego typu wanien jest duża łatwość w usuwaniu zabrudzeń. Często nawet nie jest potrzeby środek do mycia wanny akrylowej - wystarczy szmatka i trochę ciepłej wody.

Ostatecznie jednak środki do czyszczenia wanny akrylowej będą nam niezbędne. Woda jest wprawdzie w stanie usunąć widoczne zabrudzenia - nie zabija jednak bakterii i mikroorganizmów. To potrafi zrobić tylko środek do mycia wanny akrylowej. Wystarczy go zaaplikować na daną powierzchnię, pozostawić na kilkanaście sekund i później przetrzeć ścierką lub ręcznikiem papierowym.

Pytania i odpowiedzi

Czym środki do czyszczenia wanny emaliowanej różnią się od klasycznych?

Na rynku znajdziemy bardzo różne środki do czyszczenia wanny - również takie dedykowane emaliowanym wersjom stalowym. Ich formuła jest ściśle dostosowana do specyfiki metalu. Nie zawiera substancji, które mogłyby w jakiś sposób przyczynić się do powstania korozji lub mikrouszkodzeń. Środki do czyszczenia wanny emaliowanej odznaczają się wyjątkowo przyjazną dla zdrowia formułą. Mimo to warto zastosować podstawowy środek ochrony, jakim są gumowe rękawice. Zasadniczo powinniśmy ich używać podczas wykonywania wszystkich czynności higienicznych w domu. Oczywiście takich, przy których nasze dłonie mają bezpośredni kontakt z chemią czy brudną powierzchnią. Taką czynnością będzie na przykład zmywanie naczyń.

Czy środek czyszczący do wanny może być użyty do mycia kabiny prysznicowej?

Jak najbardziej. Zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa wykonywane są z materiałów o podobnej reaktywności. Także zabrudzenia, które tam powstają są bardzo do siebie zbliżone. Bez względu na to czy posiadamy jedynie wannę lub tylko kabinę prysznicową, albo obie - z powodzeniem możemy korzystać z jednego i tego samego środka czyszczącego.

Jak używać środka do czyszczenia kabiny prysznicowej i wanny, aby go nie marnować?

Najważniejsze jest stosowanie środków czyszczących z umiarem. Wiele osób ma tendencję do nadmiernego spryskiwania czyszczonej powierzchni. W rzeczywistości jednak jedno psiknięcie na powierzchnię o wymiarach 40cm x 40cm powinno w zupełności wystarczyć. Należy przy tym pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości podczas pryskania - około 20 cm od powierzchni. Dzięki temu środek czyszczący rozniesie się równomiernie na danym obszarze.

Na jak długo średnio wystarcza jedna butelka preparatu do mycia wanny?

Przy umiejętnym stosowaniu jedna butelka preparatu do czyszczenia wanny powinna wystarczyć na co najmniej miesiąc. W zdecydowanej większości przypadków jest to jednak znacznie dłuższy okres, sięgający niekiedy nawet pół roku.

Czy do codziennego czyszczenia wanny i kabiny prysznicowej konieczna jest mocna chemia?

Nie. Podczas czyszczenia na co dzień całkowicie wystarczający będzie delikatny środek myjący. Raz na jakiś czas warto jednak rozważyć użycie nieco mocniejszej chemii. Pozwoli to na dłuższy czas pozbyć się najbardziej opornych na eliminację bakterii i innych mikroorganizmów.

Jakie środki ostrożności należy stosować podczas korzystania ze środka czyszczącego?

Bez względu na to, jakiej chemii używamy do czyszczenia łazienki - powinniśmy pamiętać o odpowiednich środkach ostrożności. Podstawą są tutaj gumowe rękawice, które chronią skórę dłoni przed negatywnym wpływem toksycznych związków. W przypadku silnych preparatów warto założyć również maseczkę - wystarczy maseczka malarska - aby zapobiec wdychaniu szkodliwych oparów.

pixel