Środki do czyszczenia mebli skórzanych i tapicerowanych

(liczba produktów: 8)

Środki do czyszczenia skórzanych tapicerek i mebli. 

Zadbana skórzana tapicerka robi niesamowite wrażenie. Przyjemność w dotyku, elastyczność i sprężystość to cechy dobrze zachowanej i zakonserwowanej skórzanej tapicerki. Ogromna część osób szukających nowego auta szuka samochodu ze skórzanym wnętrzem. Taka sama sytuacja ma miejsce, gdy wybieramy kanapę do salonu. Elegancka skórzana kanapa nadaje wnętrzu szyku.

Największym problemem wiążącym się z posiadaniem skórzanej tapicerki czy skórzanych mebli, jest jej utrzymanie w nienagannym stanie. Przedmioty pokryte skórą są bardzo podatne na zabrudzenia i uszkodzenia. Skóra bardzo szybko się zrewanżuje, gdy ją zaniedbamy. Zatłuszczona skóra będzie nieestetycznie połyskiwać i straci swoją delikatność oraz aksamitność. Skóra czyszczona wodą bardzo szybko stwardnieje. Woda wysusza skórę, usuwając z niej wszelkie nawilżacze i zabezpieczenia garbarskie, po czym następuje stwardnienie skóry. Tak potraktowana tapicerka przez brak elastyczności zacznie pękać. W samochodach najczęściej spotykamy się z pękaniem skóry w newralgicznych miejscach, jakimi są siedzisko fotela oraz boczki zarówno siedziska, jak i oparcia fotela. Przy częstym wsiadaniu i wysiadaniu z fotela właśnie tych miejsc najczęściej dotykamy, uciskamy je, czego następstwem jest jej pękanie. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku skórzanych kanap, czy innych mebli.

Miejsca najczęściej używane jak np. oparcie czy siedzisko w skórzanej kanapie. Kiedy potraktujemy taki mebel wodą, to skóra stwardnieje i może zacząć pękać. W takiej sytuacji pozostaje nam tylko wizyta u profesjonalnego tapicera i zlecenie mu naprawy naszej tapicerki, a nie jest to tania usługa. Zatem warto dobrze zadbać o kondycję naszych skórzanych mebli.

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę i meble?

Skórzane meble i tapicerki należy pielęgnować dedykowaną chemią i kosmetykami do skóry. Są to specjalistyczne preparaty skrupulatnie przebadane pod kątem oddziaływania na skórze. Korzystając z preparatów renomowanych firm, mamy pewność, że nasze meble i tapicerki samochodowe są w pełni bezpieczne. Dzięki szczegółowym etykietom i instrukcjom na nich zawartym jesteśmy w stanie idealnie dobrać odpowiedni preparat do wieku i stanu naszej tapicerki. Każdy producent zadba o odpowiedni, zrównoważony odczyn pH w preparacie.  Dedykowane preparaty idealnie czyszczą i konserwują powierzchnię tapicerki. Ich zadaniem jest również jej nawilżanie, aby zapobiec pękaniu i przetarciom. Odpowiednio dobrany preparat zabezpieczy pigmentację naszej tapicerki, aby na długie lata utrzymywała swój oryginalny kolor, nie tracąc na swoim blasku.

Preparaty mimo swoich świetnych właściwości odżywiających tapicerkę, dodatkowo są banalnie proste w aplikacji. Każdy w domowych warunkach przy pomocy tak profesjonalnych preparatów może zadbać o swoją tapicerkę samochodową, czy domowe meble. Studia detailingowe, którym możemy zlecić wyżej wymienione czynności, bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem w zazwyczaj krótkim czasie. Jednak oszczędność wynikająca z wykonania takiej pielęgnacji samodzielnie jest zdecydowanie warta zakupu dedykowanych preparatów proponowanych w ofercie naszego sklepu.

Który produkt wybrać?

Decydując się na pielęgnację skórzanych mebli czy innych skórzanych przedmiotów, które są mocno zabrudzone trudnymi do usunięcia plamami, polecamy dostępne w naszej ofercie środki czyszczące. Oferujemy Państwu preparaty najwyższej jakości, które uporają się nawet z najgorszymi zabrudzeniami pokroju plam po czerwonym winie, plam po rozlanym soku, po tłustym jedzeniu, kawie czy nawet atramencie. Warto powtórzyć czyszczenie tapicerki tym środkiem w celu uzyskania jak najlepszego efektu końcowego.

W ofercie naszego sklepu znajdą państwo również produkty, które oprócz czyszczenia zapewniają właściwości odżywiające. Są to środki delikatniejsze, lecz zapewniające już po pierwszej aplikacji podstawową ochronę dla skóry. Oferujemy Państwu również chusteczki do czyszczenia skóry służące do drobniejszych zabrudzeń. Są bardzo skuteczne dzięki nasączeniu preparatem odpowiednio przystosowanym do tego typu nieczystości.  Idealnie nadają się do podtrzymywania efektu uzyskanego dzięki mocniejszym preparatom z naszej oferty. Z preparatów oferowanych w naszym sklepie nawilżane chusteczki do pielęgnacji skóry zawierają w swoim składzie najwięcej substancji nawilżająco - konserwujących i zabezpieczających powłokę mebli czy innych skórzanych przedmiotów.

Jak używać produktów z naszej oferty?

Zaczynając od najmocniejszych preparatów czyszczących, najważniejsze w tym przypadku jest to, aby nie przesadzić z ilością aplikowanej substancji. Preparatu nie powinno się podawać dozownikiem bezpośrednio na powierzchnię tapicerki. Przed użyciem preparat należy wstrząsnąć i przygotowanym "cleanerem" spryskać czystą, suchą ściereczkę z mikrofibry. Czyszczenie skóry powinniśmy rozpocząć od delikatnego wcierania preparatu w tapicerkę. Kiedy zauważymy, że stosowana dawka preparatu zaczyna zmieniać kolor, lub ściereczka ulega zabrudzeniu, należy zebrać użyty preparat drugą, czystą i suchą ściereczką. Proces należy powtarzać do momentu, aż powierzchnia tapicerki przestanie oddawać zabrudzenia.

Po aplikacji należy Zostawić mebel lub inny przedmiot do wyschnięcia. Po tym gruntownym czyszczeniu polecamy użyć naszych nawilżanych ściereczek. Stosowanie ściereczek jest banalnie proste. Wystarczy pobrać z opakowania jedną ściereczkę i niezwłocznie przejść do przecierania powierzchni tapicerki. Po skończonej aplikacji również należy zostawić tapicerkę do spokojnego wyschnięcia.

Jak widać, dbanie o skórę jest banalnie proste. Nasze produkty umożliwiają to każdemu. Preparaty nadające się do wielu rodzajów skór są wszechstronne, a jednocześnie posiadają idealnie skomponowany skład chemiczny. Zapewniamy Państwu najwyższą jakość produktów sprzedawanych w naszym sklepie. Chemia sprowadzana z Niemiec zapewni najlepsze właściwości na rynku.

Pytania i odpowiedzi

Czym czyścić skórzaną tapicerkę?

Skórzaną tapicerkę czyścimy tylko dedykowanymi kosmetykami renomowanych marek. Nie używaj do tego celu tzw. środków uniwersalnych, bo mogą one doprowadzić do szybkiej degradacji powierzchni skórzanych!

Jak czyścić skórę?

Skórzane meble należy czyścić według ścisłych instrukcji producenta oraz z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności.

Jak często czyścić skórzane meble? 

Skórzane kanapy, fotele i wiele innych należy czyścić jak najszybciej po mocnym zabrudzeniu, a w przypadku delikatnych zabrudzeń stosować preparaty czyszczące i ochronne regularnie, np. raz w miesiącu.

Na co uważać podczas czyszczenia skórzanych mebli?

Uważajmy głównie na to, by nie przemoczyć powierzchni tapicerki, używać odpowiednich preparatów i ściereczek czy innych narzędzi przystosowanych do pracy na skórzanych tapicerkach, aby zapobiec uszkodzeniu przedmiotu.

pixel