Mleczka i Pasty do czyszczenia

(liczba produktów: 15)
Ostatnio oglądane
Cif Cream Original Mleczko do Czyszczenia 780gCif Cream Original Mleczko do Czyszczenia 780g
16,18 zł
Cif Pink Flower Mleczko do Czyszczenia 780gCif Pink Flower Mleczko do Czyszczenia 780g
16,18 zł
Cif Lila Flower Mleczko do Czyszczenia 780gCif Lila Flower Mleczko do Czyszczenia 780g
16,18 zł
Cif Lemon Mleczko do Czyszczenia 780g CytrynoweCif Lemon Mleczko do Czyszczenia 780g Cytrynowe
16,18 zł

W żadnym domu nie powinno zabraknąć odpowiednich środków czyszczących, takich jak mleczko do czyszczenia. Dzięki niemu, utrzymanie kuchni czy łazienki w czystości jest łatwe i proste. Mleczko czyszczące poradzi sobie z usunięciem brudu nawet z tak wymagających powierzchni jak wanny, płytki, zlewozmywaki, umywalki, kuchenki i wiele innych. Jest ono przydatne wszędzie tam, gdzie może gromadzić się dużo zanieczyszczeń, wynikających z codziennego użytkowania danego sprzętu. Co więcej, wiele sklepów poszerzyło swój asortyment także o specjalistyczne mleczko do czyszczenia mebli, które pomoże usunąć brud i kurz m.in. z szaf, stołów czy krzeseł. Mleczka do czyszczenia są uważane za prawdziwego pogromcę nawet najtrudniejszego do usunięcia brudu. Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu, sprzątanie stanie się przyjemnością, a umyte powierzchnie długo będą cieszyć się czystością i blaskiem. Jedno użycie mleczka do czyszczenia sprawi, że już nigdy nie będzie się szukać innych produktów usuwających brud.

Mleczko czyszczące do delikatnych powierzchni

Warto także zaznaczyć, że mleczko do czyszczenia przeznaczone jest do nawet najbardziej delikatnych powierzchni. Jego działanie jest mało inwazyjne, dzięki czemu nie jest w stanie ich porysować. Mleczka do czyszczenia poradzą sobie nawet z największym brudem i zanieczyszczeniami, takie jak przebarwienia czy trudne do wybawienia plamy. Używanie mleczka do czyszczenia jest w pełni bezpieczne w stosowaniu na powierzchniach niklowanych, glazurowanych, emaliowanych, a także ceramicznych. Środek ten skutecznie neutralizuje także nieprzyjemny zapach i zastępuje go świeżą i przyjemną wonią. Mleczko do czyszczenia skutecznie usunie nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia, takie jak: tłuszcz, kamień, rdza, osad, plamy, zacieki, bakterie, drobnoustroje, a także resztki przypalonego jedzenia.

Oprócz zastosowania do urządzeń sanitarnych, istnieje także specjalne mleczko do czyszczenia mebli. Dzięki niemu, w prosty i szybki sposób można nadać meblom świeży zapach. Ponadto, mleczko do czyszczenia mebli zapobiega osadzaniu się kurzu i zabezpiecza przed zabrudzeniami. Aby sprawdzić, czy dane mleczko do czyszczenia mebli jest odpowiednie dla danej powierzchni, wystarczy niewielką ilość preparatu nanieść na miękką, delikatnie wilgotną ściereczkę i przetrzeć mały obszar mebla, a następnie odczekać kilka minut. Jeżeli mleczko do czyszczenia mebli nie spowodowało żadnych zmian lub odbarwień na jego powierzchni, można bez obaw stosować preparat.

Mleczko do czyszczenia pozwoli oszczędzić czas i pieniądze

Dużym atutem stosowania mleczka do czyszczenia jest to, że jest to produkt bardzo wydajny i szybko działający. Dostępne na rynku mleczka do czyszczenia, oferowane są z różnym zastosowaniem, a także w zróżnicowanych cenach. Dzięki temu, łatwo można znaleźć produkt odpowiadający indywidualnym preferencjom, a przy tym nie trzeba przeznaczać na ten cel zbyt wielu środków. Najtańsze mleczko czyszczące kosztuje około 6 złotych, a najdroższe - ponad 20. Na rynku dostępne są mleczka przeznaczone m.in. do czyszczenia podłóg, płyt grzewczych, zlewozmywaków, płytek kuchennych, wanien, zlewów, płytek łazienkowych oraz powierzchni twardych, wodoodpornych, tworzyw sztucznych, winylowych itp. Wiele z nich ma jednak uniwersalne zastosowanie, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.

Aby wyczyścić daną powierzchnię, wystarczy niewielką ilość produktu nałożyć na delikatną ściereczkę, wyczyścić, a następnie spłukać wodą. Właśnie takie zastosowanie produktu sprawia, że jest on bardzo wydajny i wystarczy nawet na kilkanaście użyć.

Mleczko do czyszczenia - jak go nie stosować?

Mleczko do czyszczenia nie powinno być stosowane na takich powierzchniach jak: linoleum, tekstylia, dywany i przedmioty ze skóry. Niezalecany jest również przedłużony kontakt produktu z powierzchniami malowanymi oraz aluminium. Oprócz tego, produkt nie może być mieszany z innymi substancjami.

Zastosowanie pasty do czyszczenia

Z reguły, pasty do czyszczenia są stosowane do szorowania powierzchni. Wynika to z faktu, iż pasty do czyszczenia dobrze sobie radzą z mocnymi i uciążliwymi zabrudzeniami. Z tego powodu, pasty do czyszczenia zazwyczaj są używane do pierwszego etapu sprzątania - gdzie brud, nawet ten zaschnięty wygląda na prawie niemożliwy do usunięcia. W przeciwieństwie jednak do mleczka do czyszczenia, pasta nie powinna być stosowana na delikatnych powierzchniach. Pasty do czyszczenia mogą być stosowane m.in. na powierzchniach twardych i nieemaliowanych.

Pasty do czyszczenia dzieli się na gruboziarniste i drobnoziarniste. Pasty gruboziarniste sprawdzą się przy usuwaniu mocniejszych zabrudzeń na większej powierzchni. Ich działanie jest zdecydowanie bardziej agresywne. Pasty drobnoziarniste natomiast, przeznaczone są do usuwania mniejszych  zabrudzeń, jednak jeszcze nie na tyle łatwych do usunięcia, aby mogło sobie z nimi poradzić mleczko czyszczące. Pasty do czyszczenia często są stosowane także do mycia naczyń kuchennych, co pozwala na utrzymanie ich w nienagannej czystości.

Pytania i odpowiedzi

Jakie zabrudzenia usuwa mleczko do czyszczenia?

Każde mleczko czyszczące jest przeznaczone do innego rodzaju zabrudzeń. Wśród nich należy wyróżnić: tłuszcz, kamień, rdzę, osady (np. z kamienia wapiennego i rdzy), bakterie oraz drobnoustroje.

Na jakich urządzeniach sanitarnych może być stosowane mleczko do czyszczenia?

Jest to produkt przeznaczonych do wszelkich urządzeń sanitarnych znajdujących się w kuchni i w łazience. Mleczko czyszczące usunie brud z umywalki, płytek ceramicznych, wanny, płyt kuchennych oraz muszli toaletowej.

Czy mleczko trzeba szorować?

Nie. Mleczko w przeciwieństwie do pasty nie wymaga szorowania. Wynika to z jego delikatnego działania. W przypadku dużego brudu zaleca się najpierw szorowanie z użyciem pasty, a następnie nałożenie mleczka i przetarcie go wodą.

Czy mleczko jest szkodliwe dla skóry?

Przy stosowaniu produktu, zalecana jest ochrona oczu oraz skóry. Kontakt ze skórą może skutkować wystąpieniem podrażnień.

pixel