Peelingi

(liczba produktów: 3)
Peeling pozwala oczyścić skórę twarzy, ciała oraz głowy. Zwiększa wydajność innych kosmetyków. Usuwa martwy naskórek, a także ujędrnia i nawilża. Jest koniecznym elementem pielęgnacji, choć stosuje się go tylko 1-2 razy w tygodniu. Poznaj różne rodzaje peelingów, tajniki ich działania oraz dowiedz się, gdzie je możesz kupić.

Peeling – jak działa?

Zmniejsza przebarwienia, wygładza i niweluje niedoskonałości. Zalet stosowania peelingu jest wiele, jednak jak on w ogóle działa? Jest kilka rodzajów peelingów, a każdy z nich różni się metodą złuszczania martwego naskórka. Wśród tego typu kosmetyków rozpoznajemy: peeling mechaniczny, peeling enzymatyczny, peeling chemiczny i peeling kawitacyjny. Produkty te należy stosować z odmienną częstotliwością. W zależności od rodzaju peelingi poleca się określonym typom cery. Dlatego to ważne, abyś poznała pełną specyfikację produktu zanim po niego sięgniesz.

Do peelingów mechanicznych zaliczamy peeling cukrowy oraz peeling solny. Ich działanie opiera się na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Formuły zawierają wyczuwalne drobinki soli lub cukru, które nie tylko złuszczają martwy naskórek, ale także nawilżają i odżywiają skórę. Peelingi mechaniczne różnią się od siebie wielkością drobin. Im mniejsze tym zabieg jest mniej inwazyjny i polecany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej. Z kolei duże drobinki sprawdzą się w przypadku skóry tłustej z zapchanymi porami. Peeling enzymatyczny z kolei opiera się na działaniu enzymów, najczęściej pozyskiwanych z owoców papai i ananasa. Tego rodzaju kosmetyki sprawdzą się w przypadku skóry naczynkowej, wrażliwej i suchej. Peeling chemiczny z kolei pomaga w walce z trądzikiem i rozszerzonymi porami.

Peeling kawitacyjny natomiast to nowoczesny sposób na dogłębne oczyszczanie skóry, który wykonywany jest w niemal każdym salonie kosmetycznym. Kawitacją nazywamy metodę bezbolesnego i głębokiego złuszczania skóry. Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe.

Peelingi mechaniczne i peelingi enzymatyczne

Peeling cukrowy to jedna z opcji zabiegów usuwania martwego naskórka. Zaletami tego typu produktów jest to, że możesz je aplikować samodzielnie w domu. Peeling można stosować 1-2 razy w tygodniu. Peeling cukrowy lub peeling solny należy wmasować okrężnymi, delikatnymi ruchami w skórę ciała lub twarzy. Są także peelingi do stóp, które świetnie ścierają zrogowaciały naskórek na piętach. Masaż, niezależnie od partii ciała, należy wykonywać przez kilka minut. W tym czasie peeling cukrowy lub solny delikatnie zetrze martwy naskórek i pozwoli cieszyć się gładką i miękką skórą.

Peeling enzymatyczny można stosować 1-2 razy w tygodniu. Należy go nakładać na oczyszczoną, lekko zwilżoną skórę. Po upływie czasu wskazanego przez producenta peeling enzymatyczny należy zmyć z powierzchni skóry ciepłą wodą. Następnie na oczyszczoną twarz można zaaplikować kolejno tonik, serum, preparat nawilżający i filtr ochronny. Zaleca się też nałożyć maskę nawilżającą lub odżywczą.

Peelingi chemiczne i peelingi kawitacyjne

Peelingi chemiczne to dobry sposób na poprawę kondycji skóry w każdym wieku. Jak działają? Mechanizm działania jest prosty i opiera się na właściwościach naturalnych kwasów zawartych w formułach kosmetyków. Usuwają zewnętrzne warstwy skóry, w celu pobudzenia jej naturalnych zdolności regeneracyjnych.

Peeling kawitacyjny przenika do głębszych warstw naskórka niż peelingi domowe, ale działa równie delikatnie. Z tego względu przeznaczony jest dla każdego typu skóry, niezależnie od wieku. Peeling kawitacyjny wykonuje niemalże każdy gabinet kosmetyczny.

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego peeling jest ważny?

Pielęgnacja powinna opierać się na oczyszczaniu i nawilżaniu. Aby wykonać pierwszy krok w stronę czystej i gładkiej cery, należy złuszczyć martwy naskórek. W tym celu niezbędne jest wykonanie peelingu. Pamiętaj, że nie jest to kosmetyk, którego należy stosować codziennie. Optymalnie peeling nakłada się 1-2 razy w tygodniu – nie częściej.

Kiedy należy stosować peeling?

Peeling powinien być częścią naszej pielęgnacji. Należy go wykonywać regularnie, zgodnie ze wskazówkami producenta. W ten sposób oczyszcza się skórę z martwego naskórka, a ponadto zwiększa się wydajność pozostałych kosmetyków.

pixel