Niemiecka chemia do prania

(liczba produktów: 277)
Środki do prania dostępne w bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego pozwolą Ci pozbyć się plam z różnego rodzaju tkanin, odświeżą i zmiękczą materiał, a także zadbają o stan włókien. Dzieje się tak, ponieważ profesjonalna chemia z jednej strony czyści ubrania, z drugiej zaś zabezpiecza je przed działaniem czynników zewnętrznych.

Profesjonalna chemia – jak działają proszki do prania?

Proszki do prania to klasyczne i jednocześnie uniwersalne rozwiązanie, zdecydowanie najpopularniejsze spośród różnych detergentów. Zastanawiasz się jednak, jak one działają? Proszki do prania swoją skuteczność zawdzięczają składnikom takim jak anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne, enzymy i kompozycje zapachowe. To one odpowiadają za usuwanie plam i piękny zapach odczuwalny nie tylko zaraz po wyjęciu z pralki, ale także na długo po wyschnięciu i włożeniu do szafy. Jak zostało to stwierdzone wcześniej, proszki do prania zawierają anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne, które obniżają napięcie powierzchniowe i ułatwiają oddzielenie brudu od tkaniny. Enzymy natomiast rozkładają trudne do usunięcia zabrudzenia. Są skuteczne nawet w niewielkich stężeniach. Na dodatek są biodegradowalne.

Proszki do prania dzielimy w zależności od tego, do jakich tkanin są przeznaczone. Są środki do prania tkanin białych i środki do prania tkanin kolorowych. Oczywiście dostępny jest także uniwersalny proszek, który czyści oba rodzaje tkanin. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystkie środki do prania niezbędne, aby cieszyć się czystością, miękkością i obłędnym zapachem ubrania. Dostępne są nie tylko proszki do prania, ale także płyny i kapsułki do prania.

Środki do prania – jakie wybrać?

Środki do prania różnią się formułą i sposobem stosowania. Są płyny, proszki i kapsułki do prania. W zależności od rodzaju, preparaty w odpowiednich dawkach umieszcza się w pralce razem z praniem. Jeśli zastanawiasz się, które z wymienionych detergentów będą dla Ciebie najlepsze, ustal wpierw, jaki jest Twój główny cel. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach i uniwersalności – wybierz proszki do prania. Odpowiedni proszek powinien pomóc Ci oczyścić zarówno delikatne tkaniny, jak i te kolorowe czy białe. Jeśli zależy Ci na skuteczności i ochronie włókien ubrania, dobrym rozwiązaniem będą różnego rodzaju płyny. Żele to skuteczny sposób na oczyszczenie ubrań i ich odnowę tkanin. Produkty tego typu łatwo się dozuje i są łatwiejsze w przechowywaniu. Co więcej, piękny zapach jest intensywniejszy. Natomiast kapsułki do prania to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę. Innowacyjna formuła sprawia, że wystarczy już tylko jedna kapsułka, aby oczyścić ubranie i zapewnić mu długotrwałą świeżość. Natomiast płyny do płukania pomogą ci uzyskać piękny zapach ubrań, który będzie utrzymywać nawet kilka tygodni. Pamiętaj, aby detergenty w przypadku dzieci trzymać poza ich zasięgiem.

Szampony do prania dywanów

Środki do prania dywanów pozwolą ci uwolnić się od zabrudzeń bez odkurzaczy piorących. Formuły są skuteczne i jednocześnie delikatne, przez co usuwają palmy i zabrudzenia, jednocześnie nie uszkadzając włókien. Środki do prania dywanów na ogół mogą też się przydać w czyszczeniu mebli tapicerowanych. Profesjonalna chemia świetnie radzi sobie z różnego rodzaju materiałami. Zapobiegają także ponownemu osadzaniu się brudu. Preparaty do prania dywanów pomogą nie tylko odświeżyć wykładzinę, ale także zadbać o miękkość włókien i wydobyć kolor nawet po kilku latach użytkowania.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego pranie jest sztywne?

Przyczyną tego, że pranie jest sztywne i szorstkie w dotyku może być użycie zbyt dużej ilości detergentu. Preparat pozostaje wówczas na włóknach, powodując sztywnienie tkanin. Zanim włączysz pralkę, upewnij się, że w bębnie nie zalega zbyt dużo ubrań i materiałów, które pochłaniają dużą ilość wody. Do takich tkanin należą: jeansy, ręczniki, grube ubrania bawełniane. W osiągnięciu przyjemnej miękkości pomocna okaże się suszarka, która działa rozluźniająco na włókna.

Dlaczego pranie nie pachnie?

Pranie jest mało wydajne, jeśli nie dostosujesz odpowiednio ilości detergentu do ilości czyszczonych ubrań. Jeśli zabraknie proszku, kapsułek lub żelu, wówczas ich skuteczność preparatów jest znacznie obniżona. Jeśli natomiast dołożysz zbyt duże ilość detergentu, pranie po wyschnięciu może okazać się sztywne oraz szorstkie. Prawidłowo wyczyszczone ubrania powinny mieć piękny zapach.

pixel