Odplamiacze do ubrań

(liczba produktów: 23)
Ostatnio oglądane
Dr. Beckmann Mydełko Mydło Odplamiające 100g DEDr. Beckmann Mydełko Mydło Odplamiające 100g DE
5,70 zł
  • Max sztuk hurt:
  • Nasza cena w innych serwisach:
Dr. Beckmann Gardinen Sól do Firan 3 Saszetki DEDr. Beckmann Gardinen Sól do Firan 3 Saszetki DE
9,41 zł
  • Max sztuk hurt:
  • Nasza cena w innych serwisach:
Trudne do usunięcia plamy i zabrudzenia to codzienność każdego z nas. O ile z większością plam radzą sobie proszki i kapsułki, o tyle na trudne zabrudzenia nie wystarczy standardowe pranie i koniecznie trzeba zastosować specjalistyczny odplamiacz do ubrań.

Czym są odplamiacze do ubrań?

Na samym początku warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest odplamiacz. Znaczna część użytkowników niejednokrotnie je myli z innymi detergentami, warto więc rozwiać wszelkie wątpliwości. Odplamiacze do tkanin są detergentami chemicznymi, które dzięki odpowiednim składnikom oraz wyspecjalizowanej formule działają na zasadzie wywabiania plam oraz rozpuszczania koloru. Najlepszy odplamiacz to taki, który poradzi sobie z trudnymi plamami różnego pochodzenia. To także dobry odplamiacz na stare plamy.

Najlepszy odplamiacz – w płynie, czy w proszku?

Wiele jest teorii na temat tego, jakie są najlepsze odplamiacze do tkanin. Zdecydowana większość użytkowników uważa, że najskuteczniejszy odplamiacz to ten w płynie. Można go od razu nanieść bezpośrednio na zabrudzone miejsce. Odplamiacz w proszku również ma swoich zwolenników. Nie mniej sposób jego użycia jest nieco bardziej skomplikowany, a skuteczność jest nieco mniejsza niż płynnego środka, który od razu wnika we włókna.

Odplamiacz do ubrań – rodzaje

W sklepach można kupić odplamiacze do tkanin, które radzą sobie z różnego typu zabrudzeniami. Zastosowanie odpowiedniego preparatu jest koniecznością, jeżeli chcemy zachować naszą odzież w jak najlepszej formie. Warto również zwrócić uwagę na przeznaczenie i dobrać odpowiedni odplamiacz dla niemowląt i małych dzieci.

Odplamiacz do koloru

Jego specjalna formuła sprawia, że nie tylko świetnie usuwa zabrudzenia na kolorowych tkaninach. Odplamiacz do kolorowych ubrań chroni dodatkowo materiał przed utratą żywego koloru, dzięki czemu ubrania dłużej wyglądają jak nowe. Do tego rodzaju odplamiaczy można dołączyć także odplamiacz na zafarbowane ubrania, którego zastosowanie nie tyle usuwa plamy co niweluje skutki zabarwienia odzieży podczas prania różnych rzeczy.

Odplamiacz do białego prania

Kupując odplamiacz do białych ubrań trzeba mieć na uwadze, że nie jest to wybielacz. Na rynku jest kilku producentów, którzy mają w swojej ofercie odplamiacz do białego, w tym między innym wszystkim zwana marka Vanish. Produkty tego typu usuwają plamy i pozwalają tkaninom zachować odpowiedni kolor, nie mniej nie działają one stricte jak wybielacz.

Odplamiacz do krwi – Odplamiacz precyzyjny

Na rynku dostępne są również produkty, których formuła ukierunkowana jest na szczególne typy plam. Są to odplamiacze precyzyjne. Jednym z nich jest odplamiacz do krwi, który szybko, bez utraty koloru i odbarwień usuwa plamy z krwi.

Odplamiacz na tłuste plamy

Wśród najpopularniejszych produktów wywabiających zabrudzenia jest odplamiacz do tłustych plam. W końcu to one przydarzają się najczęściej. Jednocześnie są one bardzo trudne do usunięcia i tylko renomowane produkty są w stanie wywabić tłuste plamy bez utraty koloru.

Odplamiacz do ubranek dziecięcych

Jako, że skóra dziecka jest bardzo delikatna, ważne jest stosowanie odpowiednich środków piorących. Niestety dzieci bardzo się brudzą, a co za tym idzie często trzeba stosować odpowiedni odplamiacz dla dzieci. Odplamiacze do ubranek dziecięcych mają specjalnie opracowaną formułę, która skutecznie usuwa zabrudzenia, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego składu produktu, który nie zaszkodzi delikatnej skórze dziecka. Odplamiacz do dziecięcych ubranek dodany do każdego prania pozwala usunąć zabrudzenia powstałe podczas jedzenia i zabawy.

Odplamiacze do ubrań od Niemchem

Jeżeli Wasz odplamiacz nie spełnia w stu procentach swojej roli to koniecznie wypróbujcie niemieckie odplamiacze do ubrań dostępne w naszym sklepie. Oferujemy wyłącznie najwyższej jakości detergenty odplamiające renomowanych producentów. Każdy odplamiacz niemiecki w Niemchem to najwyższa jakość. Są zdecydowanie bardziej wydajne i skuteczne, niż ich polskie odpowiedniki. Wypróbujcie skuteczny odplamiacz do ubrań dobrany do rodzaju tkaniny , typu zabrudzeń i przekonajcie się, jak duża jest przewaga niemieckiej chemii w porównaniu z efektem, jaki dają odplamiacze ubrań z polskich sklepów.

Pytania i odpowiedzi:

Jak używać odplamiacza?

Chcąc uzyskać najlepszy efekt warto przed włożeniem do pralki potrzeć ubrudzoną tkaninę odplamiaczem. Po 5-10 minutach należy włożyć ubranie do pralki i niezwłocznie włączyć cykl prania. Chcąc wspomóc działanie proszku do prania warto do każdego cyklu prania dodać miarkę odplamiacza, który skutecznie usunie plamy.

Gdzie wlać odplamiacz do pralki?

Bez względu na to, czy mamy odplamiacz w płynie czy w formie proszku najlepiej dodać go do odpowiedniej komory dozownika. W zależności od wybranego cyklu prania powinien być dodany wraz ze środkiem piorącym do I lub II komory. Można również dodać odplamiacz bezpośrednio do bębna pralki. Należy w takiej sytuacji zachować szczególną ostrożność i postępować zgodnie z instrukcją producenta.

Czy odplamiacz jest bezpieczny?

Odpowiednio stosowany odplamiacz jest w pełni bezpieczny. Może wywoływać reakcje alergiczne na wrażliwej skórze. W przypadku dostania się odplamiacza do oczu, czy ust należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Czy odplamiacz nie odbarwi odzieży?

Dobrze stosowany odplamiacz nie zmienia koloru ubrań. Może jednak wpłynąć na tkaninę jeżeli zostanie pozostawiony na niej zbyt długo przed praniem.

W jakiej temperaturze stosować odplamiacz?

Dobre odplamiacze można stosować już w 30 stopniach. Świetnie radzą sobie z plamami bez względu na temperaturę w której są używane.

Jaki odplamiacz do białego prania?

Chcąc usunąć zabrudzenia z białego prania, należy wybrać specjalnie przeznaczony do tego typu tkanin preparat. Idealnie sprawdzi się między innymi Vanish.

Jaki skład powinien mieć odplamiacz?

Jeśli zdecydujemy się na konkretny odplamiacz przed ostatecznym zakupem warto jeszcze zwrócić uwagę na jego skład. Jeśli odplamiacz posiada niejonowe środki powierzchniowo czynne powinien bez problemu poradzić sobie z trudnymi plamami takimi jak tłuszcz czy wino. Dzięki ich stosunkowo wysokiemu stężeniu radzą sobie one z twardą wodą, co wpływa na głębokie wniknięcie detergentu w tkaninę i wspomaganie pracy proszku podczas prania. Drugą opcją są anionowe środki powierzchniowo czynne. Ten składnik doskonale sprawdzi się podczas prania ręcznego, kiedy czyszczone taniny są delikatne i użycie pralki jest niemożliwe.

Jaki odplamiacz jest najlepszy?

Wśród odplamiaczy do tkanin dostępnych na rynku prym wiedzie marka Vanish. W Niem – Chem możecie kupić wszystkie możliwe warianty tego odplamiacza i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Niemiecki odplamiacz to większa wydajność i skuteczność!

pixel