Sól do zmywarki

(liczba produktów: 6)
Sól do zmywarek to nic innego, jak zmiękczacz wody do zmywarki, który jest niezbędny do prawidłowego jej działania. Zapobiega także osadzaniu się kamienia na naczyniach i wewnątrz zmywarki.

Po co sól do zmywarki?

Sól do zmywarki jest niezbędna do prawidłowego działania zmiękczacza wody znajdującego się wewnątrz urządzenia. Działanie większości modeli zmiękczaczy jest oparte na tzw. złożu z żywicy jonowo wymiennej. Następuje w nich wymiana jonowa - oznacza to, że w trakcie przepływania wody przez zmiękczacz zachodzi zjawisko wymiany jonowej. Jony takich pierwiastków jak wapń czy magnez, odpowiedzialne za twardość wody, zostają zastąpione jonami neutralnymi. To z kolei pozwala na korzystanie z miękkiej wody, która nie pozostawia na naczyniach żadnych zanieczyszczeń.

Jak działa sól do zmywarek?

Krótko mówiąc sól do zmywarki zapewnia odpowiednią eksploatację sprzętu, chroniąc go przed zbyt szybkim zużyciem. Równie ważną rolą, jaką pełni sól do zmywarek jest wsparcie nabłyszczacza i detergentu w osiągnięciu maksymalnego efektu na mytych naczyniach. Dzięki zmiękczonej przez sól do zmywarek wodzie naczynia nie są narażone na zmatowienie, uszkodzenie, które może mieć miejsce przy wielokrotnym zmywaniu z użyciem twardej wody.

Sól do zmywarki - niezbędna nawet stosując kapsułki

Wiele osób zadaje sobie pytanie, po co sól do zmywarki, jeżeli korzystają z tabletek do mycia naczyń, które zawierają w swojej formule składniki zmiękczające wodę. Trzeba jednak pamiętać, że są one niewystarczające, kiedy woda doprowadzona do zmywarki jest bardzo twarda.

Sól do zmywarki po co jest potrzebna i jak to sprawdzić?

Stan wody w waszej okolicy możecie sprawdzić na kilka sposobów. Po pierwsze kontaktując się z dostawcą wody (tj. lokalnymi wodociągami), po drugie używając testera twardości wody, który można kupić w internecie. Wstępną ocenę stanu twardości wody możecie także zrobić przyglądając się wnętrzu czajnika lub zmywarki. Jeżeli osad jest duży, bardzo widoczny to niestety twardość wody jest wysoka. Nie należy tego ignorować - twarda woda znacząco skraca życie urządzenia. Dlatego sól do zmywarki to tylko pozornie nadprogramowy wydatek. Na dłuższą metę jest to inwestycja w żywotność sprzętu i oszczędność pieniędzy na naprawy lub zakup nowej zmywarki.

Jaka sól do zmywarki będzie najlepsza?

W naszym sklepie oferujemy tylko najlepszą sól do zmywarki renomowanych marek, takich jak Finish i Somat. Sprzedajmy tylko oryginalną sól do zmywarek z Niemiec. Sól do zmywarki skład może mieć zróżnicowany, więc dokonując wyboru zwróćcie uwagę również na to. Aby korzystanie z soli było wygodne, w naszej ofercie znajdziecie różnej wielkości opakowania. Wielopaki od Niem - Chem pozwolą na zrobienie zapasów w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad tym jaka sól do zmywarki sprawdzi się w waszym przypadku to koniecznie spójrzcie naszą ofertę i dobierzcie odpowiedni produkt!

pixel